قیمت عمده اسانس صمغ باریجه

امروزه اسانس و صمغ باریجه در بازارهای جهانی با استقبال زیادی رو به رو شده است. در عین حال خرید، فروش و صادرات صمغ باریجه در حال افزایش است. اگر از فروشندگان و صادرکنندگان فرآورده های گیاهی هستید چاشنا مناسب ترین قیمت عمده اسانس صمغ باریجه را برای خریداران در نظر دارد.

 

 

تاریخچه گیاه شناسی باریجه

باریجه از تیره چتریان یا (Apiaceae) می باشد. این گیاه را در فارسی باریچک،باریجه، واریژ،قسفر، قانی،انجدان و وریژه می گویند. همچنین در زبان انگلیسی به این گیاه گالبانوم Galbanum گفته می شود. چندین گونه مهم از باریجه وجود دارد:


Ferula gummosa boiss
Ferula schair borsez
Ferula rabri caulis boiss


مهم ترین گونه‌ای که به باریجه معروف بوده و بهره برداری شیره یا صمغ باریجه آن در ایران متداول است، گونه Ferula gummosa boiss است. گیاهی پایا و چند ساله (3 تا 10 ساله) است که طول عمر آن بستگی به شرایط اکولوژیک منطقه دارد.

 

ایرانیان از دیرباز تا کنون با این گیاه خاص آشنایی داشته‌اند. ولی در سال 1884 در نواحی شمالی ایران توسط فردی به نام Bushe در منابع علمی خارجی با نام  F-galbaniflu به ثبت رسید. پس از آن توسط Boiss با نام F-gummosa خوانده شد. در حال حاضر نام جدید آن F-gummosa نام گذاری شده است.

 

 

تاریخچه گیاه شناسی باریجه

تولید اسانس باریجه با بهترین صمغ باریجه ایران

صمغ باریجه ایران، در حالت خشک به شکل مرکب از قطعات کوچک اشکی می باشد. همچنین به راحتی از یکدیگر جدا شده و بدون حالت چسبندگی، شفاف می باشد. قطعات کوچک و اشکی صمغ باریجه سفید رنگ و حدودا مایل به زرد است. قسمت داخلی آن نیز کدرمی باشد. باریجه دارای بویی نافذ، قوی ،طعمی تلخ، بسیارمعطر و گزنده دارد. همچنین به راحتی در آب امولسیون  تولید می کند، به صورتی که 25 درصد از آن درآب حل می شود.

 


سرزمین عطر و طعم چاشنا مفتخر است که مرغوب ترین نمونه باریجه های ایرانی را در صنعت اسانس گیری به کار برده و اسانس صمغ باریجه را با بهترین قیمت آن به فروش می رساند. این مجموعه همچنین ارائه دهنده اسانس صمغ وشا و اسانس صمغ سقز نیز می باشد.

 

نحوه افزایش صادرات صمغ باریجه

چنانچه تدابير لازم از جمله افزايش كشت، پايداري، توليد، ارائه محصولات با كيفيت بالا و مطابق با استانداردهاي بين المللي، توجه به بسته بندي محصولات مطابق با سليقه جامعه جهاني، پايش مداوم بازار جهاني گياهان دارويي و فرآورده هاي آن و توجه به سياست هاي تجاري و قيمت صادراتی كشورهاي رقيب اتخاذ گردد، چه بسا در آينده‌اي نزديك با توجه به وجود كشورهاي رقيب، جايگاه صادراتي ايران در بازارهاي جهاني تقویت شده و مزایای رقابتی صادرات افزایش می یابد.

برای توسعه و گسترش صادرات این محصولِ مهم با مجموعه‌ی چاشنا در تماس باشید. در صورت خرید بیشتر و استمرار در خرید اسانس صمغ باریجه از نازل‌ترین قیمت عمده اسانس صمغ باریجه برخوردار خواهید شد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما