نمایندگی فروش عمده ویتامین K

خرید از نمایندگی فروش عمده ویتامین K به صورت آنلاین و بصورت غیر حضوری در مجموعه چاشنا قابل انجام است. در این مرکز انواع اسانس های گیاهی، طعم دهنده های سنتتیک و رنگ های مجاز خوراکی نیز به فروش می رسد.

علت کمبود ویتامین K چیست؟

کمبود ویتامین K بسیار نادر است. دلایل اصلی این وضعیت این است که این ویتامین می تواند در مقدار مشخصی در بدن ذخیره شود و توسط باکتری های مفید در روده سنتز شود. با این حال، در برخی موارد، کمبود ویتامین K ممکن است به دلیل سوء تغذیه، بیماری ها و عوامل مختلف ایجاد شود. عوامل خطر کمبود ویتامین K عبارتند از:

• استفاده از داروهای رقیق کننده خون

• تغذیه نامناسب و نامتعادل

• برداشتن قسمتی از روده ها با جراحی

• وجود بیماریهای روده ای مانند کرون و کولیت اولسروز که بر هضم و جذب تأثیر می گذارد

• اثرات منفی فلور روده با استفاده از آنتی بیوتیک ها

• بیماریهایی مانند سلیاک، فیبروز کیستیک

• بیماریهای کبد و مجاری صفراوی

ویتامین K

کمبود ویتامین K در بزرگسالان بسیار نادر است و معمولاً در شرایطی مانند موارد فوق ایجاد می شود. با این حال، کمبود ویتامین K در نوزادان تازه متولد شده بسیار شایع است. از جمله دلایل اصلی این امر می توان به مواردی مانند ذخیره ناکافی ویتامین K در اولین دوره زندگی، میکروبیوتای روده هنوز شکل نگرفت، میزان کم ویتامین K در شیر مادر، انتقال ناکافی ویتامین K به نوزاد از طریق جفت در رحم و بلوغ ناکافی کبد اشاره کرد. به همین دلیل، در برخی موارد، با تجویز پزشک می توان اقداماتی مانند دادن مکمل های ویتامین K به مادر قبل از زایمان یا دادن مکمل های ویتامین به نوزاد پس از زایمان انجام داد.

علائم کمبود ویتامین K چیست؟

کمبود ویتامین K می تواند با تعدادی از علائم، به ویژه مشکلات لخته شدن خون در بدن، خود را نشان دهد. اغلب اساسی ترین علامت خونریزی بیش از حد و لخته شدن خون در مدت زمان طولانی در ناحیه ای از بدن است که بریده یا آسیب دیده است. با این حال، خونریزی بدون دلیل ممکن است در افرادی با کمبود ویتامین K رخ دهد. جدا از این موارد، علائم کمبود ویتامین K را می توان به شرح زیر لیست کرد

کبودی آسان روی پوست

مدفوع سیاه یا خونی

ایجاد لکه های قرمز به دلیل خونریزی زیر ناخن

خونریزی در قسمت هایی از بدن که با غشاهای مخاطی مانند دهان و بینی پوشانده شده است

مشکلاتی مانند خونریزی در ناحیه بند ناف در نوزادان، تأخیر در بهبود بعد از ختنه و خونریزی مداوم

علاوه بر این علائم، عوارض شدیدی که می تواند باعث خونریزی ناگهانی مغزی و مرگ شود، در صورت عدم رعایت اقدامات احتیاطی، به ویژه در نوزادان مبتلا به کمبود گسترده ویتامین K ایجاد می شود. در دراز مدت، بیماریهایی که در کمبود ویتامین K دیده می شوند نیز ممکن است ایجاد شوند. به همین دلیل، تحقیقات و درمان لازم برای کمبود ویتامین K در نوزادان و به ویژه نوزادان نارس باید انجام شود.

ویتامین k

چاشنا نمایندگی فروش عمده ویتامین K

چاشنا یکی از نمایندگی های معتبر در زمینه فروش عمده ویتامین K در کشور می باشد که در زمینه واردات و فروش انواع ویتامین های پودری و مایع آماده همکاری می باشد‌. جهت هماهنگی خرید با کارشناسان فروش تماس حاصل فرمایید‌.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما